הרב יוסף צבי רימון

הרב יוסף צבי רימון הוא פוסק הלכה בעל שם עולמי, עומד בראש עמותת ‘סולמות’ ועמותת ‘לאופק’, ראש הישיבה ורב המרכז האקדמי לב (JCT) ורב קהילת אלון שבות דרום.

לרב רימון שיטה ייחודית ללימוד הלכה – מן המקורות ועד ההלכה למעשה. בשיטה זו הלומד מכיר את ההלכה מן המקורות היסודיים ביותר בתורה, במשנה ובגמרא, דרך פוסקי ההלכה בכל הדורות, ועד ליישום ההלכה במציאות ימינו. לימוד ההלכה של הרב רימון, כפי שמתבטא בספריו מלווה בתרשימים יחודיים, הפורשים בפני הלומד את תמצית הסוגיה בצורה ויזואלית ומסייעים בהבנת התהליך ההלכתי. בין ספריו בשיטת ‘הלכה ממקורה’: שבת, צבא, שמיטה, הגדה של פסח, ימי ניסן ואייר, פורים ועוד.

שיטה זו של לימוד ההלכה מציגה בפני הלומד את הסברות היסודיות של כל סוגיה, ומתוך כך זוכה הלומד לראות את יופייה של ההלכה, להבין אותה לעומק וממילא גם להתחבר אליה ולהזדהות איתה. בכך מתמלאת גם מטרתה של עמותת ‘סולמות’, שהרב רימון עומד בראשה: להאהיב את עולם היהדות בארץ ובעולם על ידי הגשה נעימה וידידותית של תכנים תורניים עמוקים ומשמעותיים – לחבר שמים וארץ.

בהוקרה על הישגיו הבולטים, זכה הרב רימון בפרס כץ לשנת תשע”ח (2018) על יישום ההלכה בחברה המודרנית. הוא זכה גם בפרס הנשיא להתנדבות בשנת תשס”ח (2008) ובפרס מוסקוביץ’ לציונות בשנת תשע”ד (2014) על פעילויות החסד הרבות בעמותת ‘לאופק’ (לשעבר ‘תעסוקטיף’).

הרב רימון נשוי לשרון ואב ל-8 בנות.