שאלות ותשובות

קורונה

האם אדם שהיה חולה בקורונה צריך לברך הגומל לאחר שהבריא? האם יש הבדל בין מישהו שלא היה מאוד חולה למישהו שהיה מאושפז בבית חולים? קרא עוד..

האם אדם שמקבל חיסון לקורונה צריך לברך ברכת הטוב והמטיב? או אולי ברכת שהחיינו? קרא עוד..

באמצע תפילת שמונה עשרה נעמד לידי אדם במרחק קטן מאוד (פחות ממטר). הוא אמנם עם מסכה אך לא מקפיד על המרחק הנדרש. האם מותר לי להפסיק את התפילה ולזוז או שמא “אפילו נחש כרוך על עקבו לא יפסיק”?  קרא עוד..

כשרות

שלום הרב, האם צריך לבדוק ביצים מחשש שנמצא בהן דם? ואם מצאתי דם, האם עלי לזרוק את הביצה?. קרא עוד..

לסבתא שלי היו כלי זכוכית חלביים, וכעת הם עוברים לנכדים, שרוצים להחליפם להיות בשריים. חלפו למעלה מעשרים שנה מהשימוש האחרון בכלים הללו. האם ניתן להכשיר כלים אלו מחלבי לבשרי?
קרא עוד..

 

שלום הרב, מדוע אסור לאפות פת חלבית? האם האיסור קיים גם בחלות שאופים לכבוד שבת ויסיימו אותם במהלך השבת? ומה הדין במשפחה צמחונית – האם כיוון שכלל אין לה בשר בבית מותר לה לאפות פת חלבית?   קרא עוד..

מעגל השנה

שאלה

שלום הרב, האם חולי קורונה צריכים לצום השנה? האם יש הבדל בין מחוסנים ללא מחוסנים?
קרא עוד..

האם בתפילת ערבית של ליל תשעה באב (במוצאי שבת) מתפללים עם בגדי שבת? ואם לא – האם מותר להחליף לפני צאת השבת?
קרא עוד..

האם חולה שצריך לאכול בתשעה באב צריך לעשות הבדלה לפני שיאכל?
קרא עוד..

שבת ויו"ט

שלום הרב, לאחר החזרה לבתי הכנסת ולמקומות העבודה, אנו צריכים לחטא היטב מקומות רבים. האם יש דרך בשבת (וביום טוב) להשתמש במגבוני חיטוי כדי שכל אחד יוכל לנקות את מקום הישיבה/המדף לפניו לפני שישתמש בו בתפילה?
קרא עוד..

כאשר שבועות חל צמוד לשבת, ומזג האוויר חם – האם מותר להתקלח? קרא עוד..

שלום הרב, אצלי בבית כל המאכלים לכבוד שבת מוכנים עוד לפני החג, ואינני מתכוון לבשל מיום טוב לשבת. האם בכל זאת עלי לעשות עירוב תבשילין? קרא עוד..

תפילה וברכות

שלום הרב, בשבועות ובשבת האחרונה קיימנו בבית הכנסת תפילה קצרה מהרגיל, על מנת לקצר את השהות יחד במרחב סגור ועל מנת לאפשר קיום כמה מניינים עוקבים באותו חלל… קרא עוד..

שלום הרב, גם השנה בשבועות אשתדל להישאר ער כל הלילה וללמוד, אך בגלל החשש מהקורונה אשאר בבית ואלמד לבדי ולא בבית הכנסת. כיצד עלי לנהוג לגבי אמירת ברכות השחר בבוקר?  קרא עוד..

השנה ב”ה ירדו הרבה גשמים והכינרת מלאה! אני ממש שמח ומתרגש לראות כך את הכינרת, אחרי הרבה שנים של בצורת. האם יש ברכה מיוחדת שאומרים כשרואים את הכינרת מלאה. קרא עוד..

חושן משפט

שלום הרב, האם מותר לי לתבוע תביעה ממונית בבית משפט? ואם לא – מה בכלל הערך של בית משפט, הרי הוא לא דן לפי חוקי התורה!  קרא עוד..

שלום הרב, האם יש בעיה של גזל בזום? לדוגמה: האם מותר להשתמש בלינק של מורה של משרד החינוך (שאין בו הגבלת זמן) גם לצרכים שלא שייכים לבית הספר? קרא עוד..

0
    0
    הספרים שלך
    סל שלך ריקחזרה לחנות
      חישוב המשלוח